VÉNUSZ LÉGYCSAPÓJA
(Dionaea muscipula)
A nemzetség egyetlen fajt számlál, melynek elterjedési területe Amerikában, Észak- és Dél-Karolinában található. A faj természetvédelmi státusza: sebezhető.
TARTÁSMÓDHÍZÓKÁK
(Pinguicula)
A hízókák közül 80 faj és megannyi hibrid ismeretes. Legtöbb fajuk Mexikóban honos, emelett az északi mérsékelt övben is élnek képviselőik.
TARTÁSMÓDKÜRTVIRÁGOK
(Sarracenia)
A kürtvirágoknak 11 faja és megannyi hibridje ismert. Észak-Amerikában fordulnak elő, eredeti élőhelyükön sok fajuk veszélyeztetett.
TARTÁSMÓDAUSZTRÁL KANCSÓKA
(Cephalotus follicularis)
Az ausztrál kancsóka (1 faj) Délnyugat-Ausztráliában, a tengerpart közelében lévő homokos partfalakon él. Populációi veszélyeztettek, főként az élőhelyek leromlása és eltűnése jelent gondot.
TARTÁSMÓDHARMATFÜVEK
(Drosera)
A 200 fajjal képviselt nemzetség az Antarktisz kivételével világszerte jelen van. Legnagyobb diverzitásban Afrikában és Ausztráliában találkozhatunk velük.
TARTÁSMÓDRENCÉK
(Utricularia)
A rencék 240 fajjal az egyik legnépesebb nemzetség a ragadozó növények körében. Mind szárazföldi, mind vízi képviselőik ismeretesek.
TARTÁSMÓDKANCSÓKÁK
(Nepenthes)
A kancsókák 176 faja főként Indonéziában található, emellett Madagaszkáron és Srí Lankán is él képviselőjük.
TARTÁSMÓDKOBRALILIOM
(Darlingtonia californica)
Az észak-amerikai Oregon államban honos kobraliliom (1 faj) hideg vízfolyások és patakok, továbbá meredek sziklafalak közelében él. Igényli a hűvös klímát, ami tartásában is kulcsfontosságú. Populációi jelenleg stabilak.
TARTÁSMÓD